Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz maske nasıl alınır, kimler alamaz? İşte detaylar…

6 ay önce
139 kez okundu

Kimler ücretsiz maske alamaz? sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Eczaneler üzerinden dağıtımı yapılan ücretsiz maske sistemi ile ilgili yeni bir karar alındı. Alınan karara göre, yaşanılan yoğunluğu azaltmak amacıyla bazı vatandaşlar ücretsiz maske sisteminden yararlanamayacak. Ücretsiz maske nasıl alınır, kimler alamaz? sorularının yanıtı ise araştırılıyor. Ücretsiz maske başvuru detayları haberimizde…

E DEVLET GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

KİMLER ÜCRETSİZ MASKE ALAMAZ?

Alınan yeni karara göre ücretsiz maske sisteminden bazı vatandaşlar yararlanamayacak.

İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan açıklama ise şu şekilde;

“Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır.

Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edeceklerdir.”

ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Eczanelerden ücretsiz maske alabilmek için ilk önce e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapılması gerekiyor. E-devlet sistemine giriş bağlantısı haberimiz içerisine eklenmiştir.

Siparişin tamamlanmasının ardından maskelerin kaç günde geleceği ile ilgili henüz resmi bir açıklama yok. Ancak tüm siparişlerin alınmasıyla birlikte kısa süre içerisinde kodların cep telefonlarına gönderilmesi bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.