Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Cezaevi ,ziyaret ,yasağı ,süresi ,uzatıldı ,mı, ne, kadar? Cezaevi ,ziyaret ,yasağı, ne zaman, bitecek? Yanıtı haberimizde…

6 ay önce
134 kez okundu

Cezaevi görüş yasağı süresi uzatıldı mı, ne kadar? sorularının yanıtı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle cezaevleri ziyaretçi alımına kapatılmıştı. Adalet Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması geldi. Cezaevi ziyaret yasağı ertelendi mi? sorusunun yanıtı ile ilgili detaylar haberimizde…

CEZAEVİ GÖRÜŞ YASAĞI UZATILDI MI?

Adalet Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, açık ve kapalı ceza infaz kurumlarındaki avukat ziyareti dahil bütün görüşler, hükümlülerin dışarıyla temasının mümkün olduğu kurum dışı çalışma, lokanta, sosyal tesis, dış kantin gibi iş yurdu faaliyetleri, açık ceza infaz kurumlarındaki hükümlülerin özel izin hakları, birden fazla koğuşla birlikte yapılan faaliyetler, hastalık ve güvenlik durumları dışında bir ceza infaz kurumundan başka kuruma yapılan nakiller 15 Mayıs’a kadar ertelendi.

Ayrıca, ceza infaz kurumlarındaki ve çocuk eğitim evlerindeki aile görüşme odalarının kullanımının, ceza infaz kurumlarında anneleriyle birlikte kalan 0-6 yaş grubu çocukların kreşe ve ana okuluna gitmeleri ile çocukların dışarıdaki ebeveynleri ya da yakınlarına teslim edilmesi uygulamasının ertelenmesine ilişkin süreler de aynı tarihe kadar uzatıldı.

Tutuklu ve hükümlü yakınlarının ziyaretleri, zorunlu durumlarda başsavcılık kararıyla yapabilecek. Avukatlar zorunlu durumlarda maske ve eldiven tedbirleri alarak kapalı görüş yapabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.