Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Başkan Erdoğan, evlat nöbetindeki ailenin yeni doğan çocuğuna ‘Hamza’ ismini verdi

7 ay önce
128 kez okundu

 Diyarbakır’da dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için oturma eylemi yapan ailelerden biri, yeni bir evlat sahibi oldu.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başladığı oturma eylemi 240’ıncı gününe girdi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinden 5 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan oğlu Özkan için 9 Eylül 2019’da eyleme katılan ve evladını bağrına basmak için bekleyişini sürdüren Süleyman Aydın, 5’inci kez baba oldu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan bebeğe “Hamza” ismini verirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da aileyi arayarak tebrik etti.

İki gün önce doğan bebeğini kucağına almanın sevincini yaşayan Aydın, 5 yıldır hasret kaldığı oğlu Özkan için eylemini sürdürüyor.

“HDP BİR ÇOCUĞUMU BENDEN ALDI ZORLA”

HDP il binası önüne gelen Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2’si kız, 5 çocuk babası olduğunu belirterek evladına kavuşuncaya kadar oturma eylemini sürdürmekte kararlı olduğunu söyledi.

“Çocuklarımızı onlardan almadan hiçbir yere gitmiyoruz.” diyen Aydın, aileler olarak yeni tip koronavirüse ve ramazana rağmen çocuklarının yolunu gözlemeye devam ettiklerini ifade etti.

Aydın, eylemi kararlılıkla sürdürdüğünü dile getirerek “HDP bir çocuğumu benden aldı zorla. Oğlumu zorla dağa gönderdiler. Allah bana bir evlat daha verdi.” dedi.

Başkan Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu’ya, eylemin ilk gününden beri kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Aydın, şöyle konuştu:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.