Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Bakan Varank: Zor zamanlar milletimize ilham kaynağı oldu

6 ay önce
125 kez okundu

Koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte Türkiye pek çok ülkeye kişisel koruyucu ekipmanların da aralarında bulunduğu yardım malzemeleri göndermeye devam ediyor.

Başkan Erdoğan, Twitter’dan yaptığı paylaşımla Somali’ye yerli solunum cihazı desteği sağlandığını duyurdu.

Milli teknoloji hamlesi ile geliştirilen solunum cihazlarının Somalililere nefes olacağını söyleyen Başkan Erdoğan, paylaşımına şu notu düştü:

Medeniyet imkân değil, vicdan meselesidir. Milletimizin imkânları da vicdanı da mazlum ve muhtaçların yanındadır. Aziz Milletim, senin kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır!

#MilliTeknolojiHamlesi ile geliştirdiğimiz solunum cihazları Somalili kardeşlerimize nefes olacak. Medeniyet imkân değil, vicdan meselesidir. Milletimizin imkânları da vicdanı da mazlum ve muhtaçların yanındadır.

Aziz Milletim, senin kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır! pic.twitter.com/z5aqyPqZe9

MSB’DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından yapılan açıklamada, Başkan Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda hazırlanan ve koronavirüs ile mücadelede kullanılacak tıbbi yardım malzemelerinin Somali’ye ulaştığı bildirildi.

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın talimatlarıyla hazırlanan ve #COVID19 ile mücadelede kullanılacak tıbbi yardım malzemelerini Somali’ye ulaştırdık. Dün gece havalanan TSK’ya ait uçağımız sabah saatlerinde Mogadişu’ya ulaştı.#MSB#TSKpic.twitter.com/jvW6rZE5Jk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.