Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

AVM’ler ne zaman açılacak? AVM’ler için yeni düzenleme nasıl olacak? Detaylar haberde!

6 ay önce
85 kez okundu

AVM’ler ne zaman açılacak? sorusu vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerden biri de AVM’leri geçici süreliğine kapatma kararı olmuştu. Salgın sonrası için yeni düzenlemeye gidildi. AVM’ler için yeni düzenleme nasıl olacak? Düzenlemede müşteriler metrekareye göre hesaplanıp alınacak. Detaylar haberde. 

AVM’LER NE ZAMAN AÇILACAK?

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş, olası bir normalleşme sürecinde AVM’lerde ne gibi değişiklikler görebileceği konusunda değerlendirmelerde bulundu.

AYD Başkanı Altaş, “Ne zaman ve nasıl açılmalıyız sorularının yanıtı üzerinde çalışıyoruz. Ne zaman sorusunun yanıtı sadece bizim karar verebileceğimiz bir durum değil. Burada ilgili kurumlarla birlikte hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

AVM’LER İÇİN YENİ DÜZENLEME NASIL OLACAK?

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş, mevcut durumda AVM’ler açılsa da sinema ve restoranların kapalı olacağını hatırlatarak, geliştirdikleri yaklaşımlarla ilgili şunları söyledi:

“Bu dönemin hayatımıza kazandırdığı en önemli kavramlardan biri hiç şüphesiz ‘sosyal mesafe’ oldu. Sosyal mesafenin hastalıktan korunma için ne denli önemli olduğunun farkındayız. Normalleşme döneminde AVM’ler olarak üzerinde en çok duracağımız konulardan biri de bu.

“Yemek alanlarında masalar arasındaki mesafelere yönelik yeni bir düzen olacak. AVM’ler yeniden açıldığında konuklarımız bunun detaylarını görebilecek. Sosyal mesafeye son derece dikkat edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Salgının ardından konuklarımız mutlaka ki AVM’leri yoğun olarak kullanmak isteyecektir. Sadece mağazaların değil AVM’nin alabileceği kişi sayısı da sahip olduğu alanın büyüklüğüne göre değişecek. Belirli bir sayıya ulaşıldığında giriş olmayacak ve dışarıda yine sosyal mesafe şartlarına uygun olarak sıra düzenine geçilmesi sağlanacak.” dedi.

Şu an için ‘Kaç metrekareye ne kadar müşteri almalıyız?’ sorusunun yanıtını arıyoruz paydaşlarımızla. 10 metrekareye ya da 8 metrekareye 1 müşteri düşecek şekilde planlamalarımızı yapıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.