Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Adliyeler ne zaman açılacak, tatil süresi uzadı mı? Duruşmalar ertelendi mi? Yanıtı haberimizde…

7 ay önce
138 kez okundu

Adliyeler ne zaman açılacak? sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün (27 Nisan) gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası alınan yeni kararları kamuoyu ile paylaştı. Corona virüs salgını sonrası normalleşme sürecine ilişkin görüşmelerde bulunulduğunu belirten Başkan Erdoğan, adliyelerin tatil süreleri ile ilgili de bilgi verdi. Adliyeler ne zaman açılacak, duruşmalar ertelendi mi?  sorularının yanıtını haberimizden okuyabilirsiniz.

ADLİYELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Tutuklu ve acil işler, dava zaman aşımı yakın olan işler ile ivedi sayılacak diğer iş ve işlemler haricindeki duruşma, müzakere ve keşifler 30 Nisan 2020 tarihine kadar ertelenmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüsü salgını nedeniyle adli tatil sürecinin uzatıldığını açıkladı.

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, merakla beklenen adli tatil süreciyle ilgili bilgiler verdi.

Başkan Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde oldu;

“Adliyelerdeki dava, icra, şikayet, itiraz, bildirim süreleriyle ilgili ertelemenin 30 Nisan’da dolan tarihini 15 Haziran’a kadar uzatıyoruz”

Adalet Bakanı Gül ise daha duruşma tarihlerinin yenide ertelendiğini şu sözlerle bildirdi:

“Duruşmaların ertelendiği tarih 15 Haziran’a kadar uzatılmıştır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.