enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpHDPDış haberİc haberGündemTeknolojiSağlıkDünyaSporMagazınEgitimPahalı canuaOtomobilSabah haberAkşam haber
DOLAR
9,6412
EURO
11,2356
ALTIN
555,89
BIST
1.457
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
19°C
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cumartesi Az Bulutlu
19°C
Pazar Sağanak Yağışlı
16°C
Pazartesi Çok Bulutlu
14°C
Salı Az Bulutlu
15°C

Adis Jahovic’e milli takıma davet edildi

Göztepe’nin golcü futbolcusu Adis Jahovic Kuzey Makedonya Milli Takımı aday kadrosuna çağrıldı.

Adis Jahovic’e milli takıma davet edildi
30.09.2021 09:49
0
A+
A-

Kuzey Makedonya’nın 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde oynayacağı Lihtenştayn ve Almanya maçlarının aday kadrosu belirlendi.

Kuzey Makedonya Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, teknik direktör Blagoya Milevski kadroya 26 futbolcu dahil etti.

Kadroda Göztepe’nin forvet oyuncusu Jahovic’in yanı sıra Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Eljif Elmas da yer aldı.

İsveç’te Malmö forması giyen Türk asıllı orta saha oyuncusu Erdal Rakip de milli takıma ilk kez çağrıldı.

Tarihinin ilk Avrupa Şampiyonası deneyimini EURO 2020’de yaşayan Kuzey Makedonya, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda 8 Ekim’de deplasmanda Lihtenştayn, 11 Ekim’de ise evinde Almanya ile karşılaşacak.

Aday kadroda yer alan isimler şunlar:

Kaleci: Stole Dimitrievski (Rayo Vallecano), Damjan Siskovski (Doxa Katokopias), Dejan İliev (SKF Sered)

Defans: Stefan Ristovski (Dinamo Zagreb), Darko Velkovski (HNK Rijeka), Visar Musliu (Fehervar), Kire Ristevski (AEL Limassol), Ezgjan Alioski (Al Ahli), Todor Todorovski (Radnicki Nis), Stefan Aşkovski (Sepsi OSK), Gjoko Zajkov (Levski Sofia), Nikola Serafimov (Zalaegerszegi)

Orta saha: Eljif Elmas (Napoli), Enis Bardhi (Levante), Arijan Ademi (Dinamo Zagreb), Boban Nikolov (Sheriff Tiraspol), Stefan Spirovski (Mariupol), Tihomir Kostadinov (Ruzomberok), Erdal Rakip (Malmö), Jani Atanasov (Hajduk Split)

Forvet: Adis Jahovic (Göztepe), Milan Ristovski (Spartak Trnava), Boyan Miovski (MTK), Aleksandar Trajkovski (Aalborg), Darko Churlinov (Schalke 04), Nikola Gyorgyev (Grasshopper)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.