Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

1 milyon yazılımcı başvurusu nereden, nasıl yapılır? 1 milyon istihdam projesi nedir, detayları neler? İşte detaylar…

7 ay önce
127 kez okundu

1 milyon yazılımcı başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 1 milyon yazılımcı projesine ait Twitter hesabını paylaştı. Bakan Albayrak aynı zamanda 1 milyon yazılımcı projesi detaylarını da açıkladı. 1 milyon yazılımcı başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı ve başvuru detaylarına haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

1 MİLYON YAZILIMCI PROJESİ NEDİR?

1 milyon yazılımcı projesi sektördeki nitelikli eleman ihtiyacını giderecek.

Bakanlığın gençlerin hizmetine sunduğu proje kapsamında gençlerimiz Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bünyesindeki eğitim portalı üzerinden eğitim alacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Twitter adresinden 1 milyon yazılımcı projesi hakkında “Ülkemizi yazılım sektöründe dünyanın lider ülkeleri arasına sokacak devrim niteliğindeki #1MilyonYazılımcı projesi hakkında güncel bilgilere @1milyonistihdam hesabımızdan ulaşabilirsiniz” açıklamasını paylaştı. Projeye ait hesapta 9 maddede proeye ilişkin bilgilerin yanı sıra 1 milyon yazılımcı başvuru detayları da belirtiliyor.

1 MİLYON YAZILIMCI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1 milyon yazılımcı projesinin Twitter hesabından aşağıdaki 9 madde aynı olduğu gibi paylaşıldı;

1.Bilgi Teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın özgeçmişlerinin oluşturulması kapsamında #1Milyonİstihdam uygulaması geliştirilmiştir.

2. #1Milyonİstihdam uygulaması, sektörün yazılımcı ihtiyacına büyük oranda karşılık verecek bir proje olarak önümüzde durmaktadır. Bu kapsam dahilinde vatandaşlarımızın özgeçmişlerinin dijital ortamda erişilebilir olması amaçlanmaktadır.

3. #BTKAkademi ve #1Milyonİstihdam uygulamaları arasındaki entegrasyon sayesinde kullanıcıların @BTKAkademi üzerinden aldıkları eğitimlerin ve kazandıkları yetkinliklerin istihdam uygulaması içerisindeki özgeçmişlerine yansıtılması sağlanacaktır.

4. CV havuzunda ihtiyaca göre nitelikler filtrelendiğinde alınan ve tamamlanan bu eğitimler işverenlere önemli bir referans olacaktır. #1Milyonİstihdam

5. Katılmak isteyenler https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr adresinden kayıt olup CV bilgilerini doldurduktan sonra @BTKAkademi üzerinden eğitimlere katılabileceklerdir.

6.#1Milyonİstihdam kapsamında https://btkakademi.gov.tr/portal/adresinde 13 kategoride 46 bin 742 dakikadan oluşan 31 eğitim videosu bulunmaktadır. Yıl sonuna kadar eğitim videosu 100’e çıkacaktır.

7. Tamamlanan eğitimler ve başarı dereceleri, sistemdeki özgeçmişlere otomatik olarak işlenecektir. Programı tamamlayanlar; bilgi güvenliğinden, veri analistliğine, siber güvenlikten, yazılım geliştirmeye kadar 15 farklı alanda uzman olarak istihdam edilme imkanı kazanacaktır.

8. Bu 15 farklı uzmanlık alanı; #1Milyonİstihdam #1milyonyazılımcı

9. Alınan her eğitim ve başarı dereceleri Cv’lerine otomatik olarak işlenecek, yazılımcı arayan şirket ve firmalar buradan kriterlere uygun adayları bulabilecektir. #1Milyonİstihdam @BTKAkademi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.